Unlimited WordPress themes, plugins, graphics & courses! Unlimited asset downloads! From $16.50/m
Advertisement
 1. Web Design
 2. WordPress Themes

17+ Најдобри работни одбор WordPress теми за 2017 огласи сајтови

by
Read Time:12 minsLanguages:

Macedonian (Македонски јазик) translation by Stefan Nikolov (you can also view the original English article)

Не постои недостаток на опции за монетизација на вашиот сајт во денешно време. Од Филијалата маркетинг, до продажба на вашите сопствени производи или услуги, речиси секој може да започне успешен онлајн бизнис.

Меѓутоа, не мора да имате посебни вештини или производи за да заработите пари. Вклучувањето на сајтот на директориумот може да биде исто толку ефикасно во креирањето на пасивен прилив на приходи.

Можете да креирате разни веб-страници на директориуми од листата на сите различни атракции во вашиот град на листата реклами за работи што луѓето сакаат да ги продадат.

Тие се особено корисни затоа што им овозможуваат на корисниците брзо да го пронајдат она што го бараат во едно централно место наместо да пребаруваат повеќе сајтови.

JobCareer Wordpress job board listing theme designsJobCareer Wordpress job board listing theme designsJobCareer Wordpress job board listing theme designs
Wordpress работа одбор листа на тема дизајни. (Тема на JobCareer WP.)

Еден вид на директориум директориум, кој е обврзан да привлече многу посетители, е работа одбор сајтови. Имајќи предвид дека секогаш има луѓе кои сакаат да влезат во професионалното поле или сакаат промена во кариерата, веб-страницата на одборот за работни места е остварлив начин да се создаде монетизирана локација.

Каде да се најдат најуспешните огласи за Вордпрес WordPress во 2017 година

Имаме илјадници професионални Wordpress теми достапни за преземање на ThemeForest. Некои повеќенаменски и други направени со специфични ниша компоненти сајт вграден внатре  нашиот избор на работа одбор WordPress теми има про функции што треба да направите одлична листа на сајт брзо:

Best job board WordPress themes on ThemeForestBest job board WordPress themes on ThemeForestBest job board WordPress themes on ThemeForest
Најдобрите работни одбори на WordPress теми, достапни за преземање на ThemeForest (2017).

18 Најдобри работни теми на форумот за создавање на модерни огласи

Во овој курирана селекција, ние ги прикажуваме најдобрите списоци на Wordpress за изработка на модерни веб-сајтови за директориуми во 2017 година.  Тие се движат од теми кои можат да се користат во повеќе ниши, како и неколку специфични. Прегледајте ги низ нив за да го најдете најдоброто за новата страница за огласување:

1. WorkScout - Брз и модерен совет за работа WordPress Theme

WorkScout modern job board themeWorkScout modern job board themeWorkScout modern job board theme

WorkScout WP темата доаѓа со модерен интерфејс и многу опции за брзо и брзо ракување со вашата работна табла. Има збир на страници кои ви овозможуваат брзо да создадете област за работодавците и оние кои бараат работа.

Кандидатите можат лесно да ги подигнат своите биографии или кратки биографии, специфични работни места за обележувачи, како и менаџерите за регрутирање да имаат преглед на сите апликации.  Како сопственик на страницата, можете да конфигурирате неколку ценовни планови за да наплаќате за поднесоци за работа. Оваа работа листата WordPress тема исто така е оптимизирана за да се вчита брзо за да се олесни работата за барање работа.

2. JobMonster - Чиста WordPress тема за места за огласување на работни места

JobMonster clean job listing Wordpress themeJobMonster clean job listing Wordpress themeJobMonster clean job listing Wordpress theme

Темата JobMonster WP има чист дизајн со две варијанти на почетната страница и неколку презентирани демонстрации, кои можат да се инсталираат со еден клик. Работодавците кои сакаат да ги достават своите работни огласи можат лесно да го сторат тоа од предниот крај.  Кандидатите можат да аплицираат или со поставување на биографија, аплицирање онлајн или поднесување на нивната апликација преку LinkedIn. Прилагодените е-пошта се исто така овозможени за да можат сите да се известат за важни пораки.

3. Jobseek - Агенција за вработување одбор WordPress тема

Jobseek - Agency Job Board WordPress ThemeJobseek - Agency Job Board WordPress ThemeJobseek - Agency Job Board WordPress Theme

Обидете се со работната тема на Jobseek WP ако сакате да изградите сайт за објавување работни места за агенција. Темата е ажурирана за 2017 година. Таа прифаќа доставувања на предната страна и е совршено интегрирана со приклучокот WP Job Board. . Исто така е целосно приспособливи и вклучува разновидни демонстрации за да може полесно да се стартува вашиот сајт без да се започне од нула.

4. JobCareer - лесно да се користи работна табла WP Theme 2017

Job Board Responsive WordPress ThemeJob Board Responsive WordPress ThemeJob Board Responsive WordPress Theme

Размислете за користење на JobCareer ако сакате одговарање на работната табла WordPress тема која не само што изгледа елегантна, туку исто така е лесна за употреба. Некои од главните карактеристики на темата се:

 • Целосно реалистични демонстрации.
 • Неколку премиум додатоци се вклучени бесплатно, како што се WC платени огласи, аплицираат со Фејсбук и Предупредувања за работа.
 • Целосна интеграција со PayPal, Stripe, MailChimp и многу повеќе.
 • Влечи-и-пушти страница градител.
 • И повеќе.

Користете ја оваа моќна тема за брзо да ја објавите веб-страницата за оглас во 2017 година.

5. Вработување - Најпопуларен WordPress работа одбор тема

Jobify Popular WordPress Job Board ThemeJobify Popular WordPress Job Board ThemeJobify Popular WordPress Job Board Theme

Популарната тема Jobify WP доаѓа со целосно приспособлива почетна страница, пребарување во живо и филтрирање, како и лесен начин да се наплаќаат за поднесоци за работа и да управуваат со одобрување на реклами за работа. Клиентите не можат да престанат да ветат за леснотијата на користење и карактеристики на оваа моќна работна табла WordPress тема:

"Љуби се за Jobify. Додатоците отвораат толку многу опции и самата тема е неверојатно корисник. Поддршка на купувачи A ++++ Целосно Јас високо препорачувам било која од можностите на Astoundify. "

6. WPJobus - повеќенаменски WordPress оглас тема

WPJobus multipurpose job board WordPress themeWPJobus multipurpose job board WordPress themeWPJobus multipurpose job board WordPress theme

Темата на WPJobus WordPress е богата со функции и може да се користи за веб-страниците на работните одбори, како и за веб-страниците за продолжување. Темата доаѓа со предна крајот на поднесување, моќна админ област и Stripe интеграција.  Исто така, доаѓа со интеграција на Google Maps и многу можности за прилагодување, како и неколку шаблони на страница и сопствени кратенки.

7. PetSitter - WordPress тема за домашно милениче работи 2017

PetSitter Pet Job Board WordPress theme PetSitter Pet Job Board WordPress theme PetSitter Pet Job Board WordPress theme

Ако сакате да креирате веб-локација во која се наоѓаат работниците за седење, размислете за темата на листата на работа на PetSitter. Вклучува многу елементи на Градител на страници, за да можете да креирате било каков распоред и содржина што ви треба.

Освен што им овозможува на посетителите да ја искористат формата за поднесување на предната страна и моќната контролна табла на корисникот, темата се интегрира со приклучокот WP Job Board. Исто така, доаѓа со многу можности за прилагодување и неколку сопствени додатоци како што се социјални следат, Flickr извор, содржина со јазичиња и повеќе.

8. JobInn - Разновидна работа Директориум на директориумот WordPress тема

JobInn Job Board Directory WordPress ThemeJobInn Job Board Directory WordPress ThemeJobInn Job Board Directory WordPress Theme

Темата за JobPoint за барање работа на WordPress беше дизајнирана со работни места или поголеми сајтови кои бараат одбор за работа. Вклучува напредни формулари за пребарување и напредни предлози за работа и продолжување на поднесувањето.

Темата JobInn исто така доаѓа со целосна интеграција на "WP Job Manager" за функционалноста на директориумот за работа. Исто така, вклучени се: четири изглед на почетната страна што лесно можете да го модифицирате благодарение на Visual Composer Builder.

9. JobPlanet - Одговорна работа објавување WordPress тема

JobPlanet Responsive Job Posting WordPress ThemeJobPlanet Responsive Job Posting WordPress ThemeJobPlanet Responsive Job Posting WordPress Theme

Темата JobPlanet се одликува со елегантен и едноставен дизајн, со форма за пребарување која го привлекува вниманието во заглавјето. Настрана од прекрасен дизајн, исто така, доаѓа со моќни функции како што се:

 • Едно кликнете почетното поставување и целосен демонстратор.
 • 100% мобилен и ретината приказ за пријателски отпорни дизајн.
 • Социјална најава.
 • Пребарување и филтрирање на Ајакс.
 • Аплицирај со LinkedIn, CV, или Продолжи.
 • Предупредувања за е-пошта.
 • И повеќе.

10. Од девет до пет - индивидуализира Премиум Работа одбор ВП Тема

Nine to Five job board WordPress theme Nine to Five job board WordPress theme Nine to Five job board WordPress theme

На девет до пет WordPress работа објавување тема има прилично минимален дизајн, но сепак вклучува функции кои ви дозволуваат да прифатите бесплатни и платени кориснички поднесоци. Вклучува шема на светлина и темна боја, и нуди многу можности за прилагодување.

Оваа моќна WP тема исто така може да се преведе на било кој јазик, па дури и да создадете меѓународен портал за работа. Исто така, SEO оптимизиран и кодиран за брзо да се вчита за уште подобро искуство на посетителот.

11. Jobera - богата портал за работа на WordPress

Jobera Job Portal WordPress ThemeJobera Job Portal WordPress ThemeJobera Job Portal WordPress Theme

Темата Jobera WP е преполна со тони карактеристики кои ви овозможуваат да креирате моќен портал за работа. Корисниците можат да ги достават своите работни места преку сопствената контролна табла, додека апликантите можат веднаш да аплицираат со нивното резиме и писмо.  Згора на тоа, постојат многу варијации на почетната страница и можности за прилагодување, за да може целосно да ја брендирате веб-страницата за објавување работни места и да ја издвоите од конкурентите.

12. Агенција за вработување - Тема за повеќекратна индустрија

Recruitment Agency WordPress themeRecruitment Agency WordPress themeRecruitment Agency WordPress theme

Темата за регрутирање на Агенцијата за регрутирање има целосно реагирачки дизајн, дел од профилот на корисничка сметка и многу можности за стил. Единствена карактеристика на оваа тема за пребарување на WordPress е кошница за работа, која им овозможува на кандидатот да додаде што поголем број работни места колку што сака на нивната кошница и да аплицира за нив одеднаш користејќи ги информациите што ги обезбедија во нивниот профил.  Корисниците исто така можат да го филтрираат своето барање за работа на повеќе начини и да ја видат локацијата на секое работно место благодарение на интерактивниот приказ на карта.

13. Бејбиситерка - Одговорна тема на ВП за детска работа

Responsive WordPress Theme For Babysitting JobsResponsive WordPress Theme For Babysitting JobsResponsive WordPress Theme For Babysitting Jobs

Оние од вас кои сакаат да создадат работна локација за чувари на деца, не изгледаат подалеку од темата за бебиситерка WP. Тоа доаѓа со многу кратенки, така што лесно можете да внесете различни блокови со содржина на која било од вашите страници. Некои од главните карактеристики вклучуваат:

 • 5 Поставки за домашна страница
 • Листа и Мрежен поглед за Вработувања и Резимеа
 • Поднесување на преден крај
 • AJAX пребарување и филтер функционалност
 • Поддршка за формати на пораки
 • Моќен панел за опции за тема (Redux Framework)
 • Неколку пакети за икони
 • Прилагодени додатоци (Flickr наслови, најнов пост, графички елемент, социјални врски)
 • Подготвен за превод (вклучена е датотека .pot)
 • Интеграција на Google Мапи
 • Демо содржина вклучени (xml)

14. JobBoard - привлечна WordPress работа Барај Тема

JobBoard Attractive WordPress Job Search ThemeJobBoard Attractive WordPress Job Search ThemeJobBoard Attractive WordPress Job Search Theme

Темата на Job Board WP има модерен и софистициран дизајн со моќни функции насочени кон олеснување на работата и вработување.  Оваа работа WordPress темата вклучува форма за доставување предни, напредна функционалност за пребарување, дизајн оптимизиран за мобилни и десктоп уреди и многу повеќе. Корисниците ја пофалуваат функционалноста и квалитетот на дизајнот на оваа тема:

"Одлична тема .. добро дизајнирана, чиста и содржи речиси секоја функција работа одбор или регрутирање компанија треба ..!"

15. MeshJobs - функционален 2017 WordPress портал за работа портал

MeshJobs WordPress Job Portal WordPress Listing ThemeMeshJobs WordPress Job Portal WordPress Listing ThemeMeshJobs WordPress Job Portal WordPress Listing Theme

Темата MeshJobs WP е совршена за компании за вработување, стартап, агенции за вработување и компании со хумани ресурси. Таа доаѓа со функции како што се WP Job Manager интеграција да supercharge вашиот веб-сајт за Вордпрес работа.  Таа има пакети во способноста за вашите корисници да испраќаат и управуваат со нивните резимеа, навремени известувања за нови работни места или апликации и многу повеќе.

16. Кариери - Портал за работа и кандидати за ВП оглас

Careers Job Portal and Candidates WP Listing ThemeCareers Job Portal and Candidates WP Listing ThemeCareers Job Portal and Candidates WP Listing Theme

Темата за кариера WP работа е HR дефиниција која е идеална за водење портал за работа или веб-локација на база на кандидати. Нуди широк спектар на алатки како што се:

 • Front-end корисник страница за работодавци / агенции
 • Корисничка страна на предната страна за Кандидати
 • Потпирен исплата
 • Пребарување на таксономија и метаподатоци (вклучувајќи зависност)
 • Партнерска страница
 • Неограничени претплатни пакети од сопственикот на страницата
 • Информации по барање на огласи за работа и профили на кандидати

17. ServiceFinder - 2017 провајдер и бизнис WP оглас тема

ServiceFinder business listing WordPress themeServiceFinder business listing WordPress themeServiceFinder business listing WordPress theme

Пронаоѓач на услуги е напредна WP-тема за деловни и услужни директориуми, која им овозможува на деловните и давателите на услуги да се регистрираат и да го креираат својот профил. Клиентите можат да го видат својот профил и да ги резервираат само нивните услуги.

Клиентите можат да дадат повратни информации за секоја резервација завршена. Други корисни функции вклучуваат управување со профилот, управување со времето, поставувања за недостапност, генерација фактури и систем за плаќање и друго.

18. Миленичиња - 2017 Пет Ситерс WordPress Работа одбор тема

Pet World job board WordPress listing themePet World job board WordPress listing themePet World job board WordPress listing theme

Милениче Светот е целосна миленичиња гледачот и работа директориум WordPress тема со опции за објавување на работа, управување и барање работа. Оваа ажурирана 2017 WP тема доаѓа со многу елементи во дизајнот како што се галеријата, дизајнерите на заглавја, градител на страницата за влечење и спуштање, опции за бои и фонтови, како и поддршка за неколку приклучоци, вклучувајќи WooCommerce, bbPress, Event Calendar Pro и многу повеќе .

5 Најдобри WordPress работа одбор додатоци

На работната табла на работната група на ВП која е набројана погоре има многу опции за да ви овозможи да креирате моќна страница за објавување на работа, како и атрактивен дизајн. Меѓутоа, понекогаш, можеби веќе имате веб-страница и сакате да додадете одбор за работа на вашата постоечка веб-локација, наместо да започнете од нула.

Ако е така, ќе биде задоволство да знаете дека не мора да ја менувате вашата постоечка тема на WordPress. Можете да направите употреба на еден од приклучоците на одборот за работа подолу.  Ова е нашиот избор на најдобрите WordPress додатоци за работа, кои ќе додадат корисни функционалности и лесно ќе се интегрираат со било која тема на WordPress:

1. WP Job Hunter

WP Job Hunter Wordpress PluginWP Job Hunter Wordpress PluginWP Job Hunter Wordpress Plugin
WP Работа Хантер Wordpress приклучок.

WP Job Hunter е едноставен приклучок со сите потребни карактеристики за да додадете функционалност на одборот на работното место на вашата страница. Приклучокот го олеснува монетизацијата на вашиот сајт бидејќи ги повлекува работните места од сајтови како Indeed.com, CareerJet, SimplyHired и други.

Се што треба да направите е да се регистрирате и да се регистрирате за филијали проект што треба да внесете во поставките на приклучокот. Потоа можете да ги прикажете работните места на вашиот сајт и да заработите пари додека луѓето кликнуваат на работните врски.

2. WP менаџер за работа

Развиена од Automattic, истата компанија која стои зад WordPress, WP Job Manager е приклучок за работни места на freemium. Ги вклучува сите основни функции, како што се поднесоци, флексибилни списоци за работа и слободни списоци за работа.  Меѓутоа, ако ви требаат понапредни функционалности, можете да изберете еден или повеќе додатоци за додатоци за премија, како што се способноста да ги обележувате огласите, Аплицирајте со Фејсбук, Продолжете менаџерите и друго.

3. Едноставен совет за работа

Simple Job Board WordPress pluginSimple Job Board WordPress pluginSimple Job Board WordPress plugin
Едноставен совет за работа на WordPress.

Едноставниот совет за работа е уште еден бесплатен додаток достапен од официјалното складиште кое има user-friendly интерфејс и ви овозможува да додавате повеќе огласи за работа и да ги прикажете со формулари за апликација на која било страница на вашата веб-страница.  Формите и огласите може да се додадат со едноставни кратенки. Овој WP додаток, исто така, доаѓа со голем број платени додатоци за уште поголема функционалност.

4. WP Job Board

Приклучокот за WP Job Board е една од најфункционалните решенија на листата, која вклучува интерфејс за уредување на влечење и спуштање па лесно можете да го креирате распоредот за вашата работна табла.  Додека самиот приклучок е платено решение, тој вклучува голем број на бесплатни додатоци кои ја прошируваат неговата функционалност. Приклучокот, исто така, се интегрира со PayPal и Stripe.

5. Аплицирај онлајн

Apply Online Wordpress pluginApply Online Wordpress pluginApply Online Wordpress plugin
Примени го онлајн Wordpress приклучокот.

Аплицирајте онлајн е бесплатна работна табла додаток кој е лесен за употреба. Исто така може да се користи за да додадете рекламна табла или страница за регистрација за курс или класа.  Приклучокот има интуитивен интерфејс кој ви овозможува да додавате и категоризирате огласи за работа на вашата контролна табла на WordPress. Исто така вклучуваше известувања преку е-пошта, за да можете веднаш да знаете кога е примена нова апликација.

Започнете да креирате своја сопствена огласувачка страница денес

Отпочнување на свој директориум сајт никогаш не било полесно со WordPress и вистинската тема или приклучок. Ако сакате да креирате веб-страница на одборот за работни места и почнете да правите пасивен прилив на приходи, погледни ги нашите работни форуми за WordPress и започнете ја вашата веб-страница за објавување на работни места денес.

Advertisement
Did you find this post useful?
Advertisement
Looking for something to help kick start your next project?
Envato Market has a range of items for sale to help get you started.